Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Reklamacje / Zwroty

Reklamacje:
 • Po otrzymaniu przesyłki prosimy o dokładne sprawdzenie otrzymanych produktów zarówno pod względem ilościowym, odmianowym jak i jakościowym. W przypadku gdyby dostarczona przesyłka posiadała widoczne gołym okiem uszkodzenia (otwory inne niż fabryczne, brak oryginalnej taśmy firmy lub rozdarte opakowanie) prosimy nie przyjmować przesyłki lub koniecznie spisać przy obecności kuriera protokół uszkodzenia,
 • W przypadku zastrzeżeń co do jakości otrzymanych produktów, prosimy o zgłoszenie reklamacji, które jest możliwe po zalogowaniu się w sklepie lub kontaktując się z obsługą sklepu.
 • Zasiej.pl jako sprzedawca odpowiada wobec Klienta będącego konsumentem w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego, z tytułu rękojmi za wady w zakresie określonym w Kodeksie Cywilnym, w szczególności w art. 556 oraz art. 556[1]-556[3] Kodeksu Cywilnego. Reklamacje, wynikające z naruszenia praw Klienta gwarantowanych prawnie, lub na podstawie niniejszego Regulaminu, należy kierować na adres info@zasiej.pl. Sklep Zasiej.pl zobowiązuje się do rozpatrzenia każdej reklamacji w terminie do 14 dni, a gdyby to nie było możliwe, do poinformowania w tym okresie Klienta, kiedy reklamacja zostanie rozpatrzona.

 • W przypadku reklamacji materiału roślinnego, wszelkie uwagi dotyczące jakości roślin kupujący powinien zgłosić najszybciej jak to tylko możliwe. Wyjątkiem jest przypadek niezgodności odmianowej, którą stwierdzić można dopiero po pełnym rozwinięciu się rośliny.
 • W przypadku konieczności odesłania reklamowanego towaru prosimy o kontakt z obsługą sklepu.
 • Zareklamowane produkty, których reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, zostaną wymienione na produkty nowe, wolne od wad i nieodpłatnie przesłane pod wskazanych przez kupującego adres. W przypadku braku możliwości przesłania nowych produktów nastąpi zwrot całej wpłaconej przez klienta. Zwrotu płatności zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji (podczas dokonania zakupu), chyba że kupujący wyraźnie zgodzi się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku kupujący nie poniosą żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

 

Prawo odstąpienia od umowy :

 • Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia, inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa, weszła w posiadanie rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas (Zasiej.pl, Góraszka, A. Mickiewicza 87A, 05-462 Wiązowna, E-mail: info@zasiej.pl) o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkoweAby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

 • W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 

WAŻNE: Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku towarów żywych, które z uwagi na ich charakter mogą ulec szybkiemu zepsuciu (m. in. materiał roślinny).

 • Prosimy odesłać produkty na adres: Zasiej.pl, Góraszka, A. Mickiewicza 87A, 05-462 Wiązowna, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.
 • Zwracany przez Klienta Towar powinien zostać opakowany w odpowiedni sposób, zapewniający bezpieczeństwo w trakcie transportu.
 • Będą musieli Państwo ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towarów (opakowania i odesłania towaru). Wysokość tych kosztów szacowana jest maksymalnie na kwotę około 30 PLN.
 • Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
pixel