Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Regulamin

 

Właścicielem sklepu www.zasiej.pl jest firma:

 

Ogrodnictwo Wiśniewski Jacek Junior Sp. z o.o.

 

Siedziba: ul. Rzeczycka 26, 04-940 Warszawa

Miejsce prowadzenia działalności: Góraszka, ul. Adama Mickiewicza 87A, 05-462 Wiązowna

 

NIP: 952-214-80-83

KRS: 0000620225

REGON: 364605066

 

Dane kontaktowe:

 

Tel.: (22) 612 01 91

E-mail: info@zasiej.pl

 

Nasz bank: Millennium

Numer konta do wpłat: 13 1160 2202 0000 0002 9320 0142

SWIFT: BIGBPLPW

 

 

§ 1. Dostępność oferowanych produktów:

 

1.1. Sklep internetowy Zasiej.pl oferuje produkty, których oferta detaliczna znajduje się na stronie internetowej sklepu pod adresem www.zasiej.pl.

 

1.2. Jeżeli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie rośliny, która Państwa interesuje prosimy o kontakt, dołożymy wszelkich starań aby spełnić Państwa oczekiwania.1.3.  Ceny podane w cenniku, są cenami brutto (zawierają podatek VAT), do których należy doliczyć koszt dostawy.

 

1.4.  Ceny za przesyłkę zawierają podatek VAT w wysokości 23%.1.5.  Zamawiającego obowiązują ceny z chwili złożenia zamówienia.1.6.  W ofercie Naszego sklepu można znaleźć cebule, kłącza i byliny, które dostępne są sezonowo. Wyróżniamy dwa sezony: wiosenny i jesienny.  W sezonie wiosennym Nasze produkty są dostępne od początku stycznia do końca maja, a w sezonie jesiennym od początku lipca do połowy grudnia.  Poza tymi dwoma okresami produkty nie będą dostępne, aczkolwiek oferta będzie widoczna przez cały rok, by Nasi klienci mogli zaplanować sobie wcześniej nasadzenia cebulowe.1.7.  Produkty dostępne są do wyczerpania zapasów.1.8.  Staramy się aby oferowane przez Nas produkty był jak najlepszej jakości.

 

 

§ 2. Warunki zakupu:

 

2.1. Po wybraniu interesujących klienta produktów i umieszczeniu ich w Koszyku, prosimy o złożenie zamówienia.2.2. Złożenie zamówienia drogą elektroniczną jest podstawą do zawarcia transakcji z klientem.2.3. Warunkiem złożenia zmówienie jest prawidłowe i kompletne wypełnienie formularza zamówienia. W przypadku stwierdzenia nieprawdziwych danych osobowych, zastrzegamy sobie prawo do anulowania zamówienia.2.4. Zamówienia potwierdzane są drogą elektroniczną w ciągu 1 godziny. W przypadku braku potwierdzenia zamówienia prosimy o ponowne złożenie zamówienia. Wiadomość e-mail z informacją o zamówieniu wysyłana do klienta wymaga potwierdzenia zamówienia poprzez kliknięcie odpowiedniego linku. Klient ma 7 dni na potwierdzenie zamówienia. Jeżeli zamówienie nie zostanie potwierdzone lub opłacone w przeciągu 14 dni, zostanie anulowane przez administratora sklepu.

 

 

§ 3. Sposób i koszt dostawy:

 

Wysyłka cebul, kłączy i bulw:

 

3.1. Przesyłki będą realizowane za pośrednictwem firm DPD, InPost Paczkomaty oraz Poczta Polska.3.2. Czas obsługi zamówienia do momentu gotowości do wysyłki:od 1 do 2 dni roboczych.

 

3.3. Czas dostawy zamówienia od momentu gotowości do wysyłki: od 1 do 3 dni roboczych. W przypadku przedpłaty na konto, czas realizacji będzie liczony od momentu wpłynięcia należności na konto sklepu Zasiej.pl. Powyższe warunki nie dotyczą sytuacji związanych ze składaniem zamówień przed sezonowych!

 

3.4. Koszt dostawy zależy od sposobu płatności za zamówione produkty.

 

Wysyłka oferty nasiennej:

 

POCZTA POLSKA

 

List polecony ekonomiczny:

 

Przy dokonaniu płatności przelewem bankowym koszt dostawy wynosi: 5,20 PLN. Przy zakupie za min 100 zł dostawa GRATIS.

 

List polecony priorytetowy:

 

Przy dokonaniu płatności przelewem bankowym koszt dostawy wynosi: 6,80 PLN. Przy zakupie za min 100 zł dostawa GRATIS.

 

FIRMA KURIERSKA DPDPrzy dokonaniu płatności przelewem bankowym koszt dostawy wynosi: 16,00 PLN. Przy zakupie za min 150 zł dostawa GRATIS.Przy płatności podczas odbioru przesyłki koszt dostawy wynosi: 19,00 PLN. Przy zakupie za min 250 zł dostawa GRATIS.

 

FIRMA KURIERSKA INPOST PACZKOMATY

 

Przy dokonaniu płatności przelewem bankowym koszt dostawy wynosi: 9,00 PLN. Przy zakupie za min 150 zł dostawa GRATIS.Przy płatności podczas odbioru przesyłki koszt dostawy wynosi: 12,50 PLN. Przy zakupie za min 250 zł dostawa GRATIS.

 

W przypadku niskich temperatur, które mogą wpłynąć na jakość produktu oraz chwilowych braków towaru w magazynie, zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu realizacji zamówienia.

 

 

Wysyłka roślin pod postacią cebulek kwiatowych, kłaczy i bulw:FIRMA KURIERSKA DPDPrzy dokonaniu płatności przelewem bankowym koszt dostawy wynosi: 16,00 PLN. Przy zakupie za min 150 zł dostawa GRATIS.Przy płatności podczas odbioru przesyłki koszt dostawy wynosi: 19,00 PLN. Przy zakupie za min 250 zł dostawa GRATIS.

 

FIRMA KURIERSKA INPOST PACZKOMATY

 

Przy dokonaniu płatności przelewem bankowym koszt dostawy wynosi: 9,00 PLN. Przy zakupie za min 150 zł dostawa GRATIS.Przy płatności podczas odbioru przesyłki koszt dostawy wynosi: 12,50 PLN. Przy zakupie za min 250 zł dostawa GRATIS.

 

W przypadku niskich temperatur, które mogą wpłynąć na jakość produktu oraz chwilowych braków towaru w magazynie, zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu realizacji zamówienia.

 

 

Wysyłka Towarów z Kategorii Patio Plants, Kwiaty Doniczkowe, Ozdoby i Akcesoria:

 

3.5. Przesyłki będą realizowane za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD.3.6. Czas obsługi zamówienia do momentu gotowości do wysyłki: do 7 dni roboczych.

 

3.7. Czas dostawy zamówienia od momentu gotowości do wysyłki: od 1 do 3 dni roboczych. W przypadku przedpłaty na konto, czas realizacji będzie liczony od momentu wpłynięcia należności na konto sklepu Zasiej.pl. Powyższe warunki nie dotyczą sytuacji związanych ze składaniem zamówień przed sezonowych!

 

3.8. Koszt dostawy nie zależy od sposobu płatności za zamówione produkty.FIRMA KURIERSKA DPDPrzy dokonaniu płatności przelewem bankowym koszt dostawy wynosi: 20,00 PLN. Przy zakupie za min 150 zł dostawa GRATIS.Przy płatności podczas odbioru przesyłki koszt dostawy wynosi: 25,00 PLN. Przy zakupie za min 250 zł dostawa GRATIS.

 

W przypadku niskich temperatur, które mogą wpłynąć na jakość produktu oraz chwilowych braków towaru w magazynie, zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu realizacji zamówienia.

 

 

§ 4. Sposób płatności:

 

4.1. Istnieją cztery sposoby dokonania płatności, które prosimy zaznaczyć przy finalizacji zamówienia:a) Wpłata na konto: 
13 1160 2202 0000 0002 9320 0142 (przy wpłacie prosimy o podanie numeru zamówienia),

 

b) wpłata gotówką przy odbiorze przesyłki (przesyłka za pobraniem),

 

c) płatności przez system DotPay, PayPal, BLIK

 

d) bony towarowe dostępne do zakupienia w naszej ofercie.

 

 

§ 5. Reklamacje

 

5.1. Prosimy o sprawdzenie przesyłki przed przyjęciem. W przypadku uszkodzenia przesyłki prosimy odmówić jej przyjęcia lub przyjąć po uprzednim spisaniu protokołu uszkodzenia z przedstawicielem firmy dostarczająca przesyłkę.5.2. W przypadku kiedy produkty, które do Państwa dotarły są uszkodzone lub mają wady (produkt jest nie do użytku) uwzględniamy reklamacje, prosząc o zwrot zakupionego towaru.


5.3. Przed odesłaniem produktów prosimy o kontakt z obsługą sklepu.

 

5.4. Zasiej.pl jako sprzedawca odpowiada wobec Klienta będącego konsumentem w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego, z tytułu rękojmi za wady w zakresie określonym w Kodeksie Cywilnym, w szczególności w art. 556 oraz art. 556[1]-556[3] Kodeksu Cywilnego. Reklamacje, wynikające z naruszenia praw Klienta gwarantowanych prawnie, lub na podstawie niniejszego Regulaminu, należy kierować na adres info@zasiej.pl. Sklep Zasiej.pl zobowiązuje się do rozpatrzenia każdej reklamacji w terminie do 14 dni, a gdyby to nie było możliwe, do poinformowania w tym okresie Klienta, kiedy reklamacja zostanie rozpatrzona.


5.5. W przypadku reklamacji otrzymanego materiału roślinnego, wszelkie uwagi dotyczące jakości roślin kupujący powinien zgłosić najszybciej jak to tylko możliwe. Wyjątkiem jest przypadek niezgodności odmianowej, którą stwierdzić można dopiero po pełnym rozwinięciu się rośliny.


5.6. Kupujący odpowiada tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.


5.7. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji (podczas dokonania zakupu), chyba że kupujący wyraźnie zgodzi się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku kupujący nie poniosą  żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

 

§ 6. Uprawnienia do odstąpienia od umowy


 
6.1.
Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas (Zasiej.pl, Góraszka, A. Mickiewicza 87A, 05-462 Wiązowna, E-mail: info@zasiej.pl) o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.6.2. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia, inna niż przewoźnik, i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.6.3. Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku towarów żywych, które z uwagi na ich charakter mogą ulec szybkiemu zepsuciu.6.4. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 

6.5. Prosimy odesłać produkty na adres: Zasiej.pl, Góraszka, A. Mickiewicza 87A, 05-462 Wiązowna, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.6.6. Będą musieli Państwo ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towarów (opakowania i odesłania towaru). Wysokość tych kosztów szacowana jest maksymalnie na kwotę około 30 PLN.

 

6.7. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

 

§ 7. Uwagi końcowe:

 

7.1. Korzystanie z oferty sklepu www.zasiej.pl oznacza zgodę na przechowywanie oraz przetwarzanie podanych danych osobowych do celów realizacji i rozliczeń transakcji.

 

7.2. Dane osobowe zamawiającego będą przetwarzane w celu realizacji złożonego zamówienia, w tym wystawienia faktury lub rachunku.

 

7.3. Do dnia 25.05.2018 dane klientów podlegają ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. nr 133 poz. 833). Od dnia 25.05.2018 dane podlegają Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylanie dyrektywy 95/45/WE (zwanego dalej: „GDPR”), przepisy tego rozporządzenia będą stanowiły podstawowy akt prawny regulujący ochronę danych osobowych. Klient ma prawo wglądu do swoich danych, ich korekty, przeniesienia oraz żądania zaprzestania ich wykorzystania. Dane można zmienić po zalogowaniu się na konto użytkownika.

 

 

7.4. Szczegółowe informacje na temat danych osobowych można znaleźć w sekcji:

Polityka Prywatności.7.5. Cennik sklepu nie stanowi oferty w rozumieniu prawa.

 

7.6. Utrwalenie, zabezpieczenie i udostępnienie danych zamówienia oraz Ogólnych Warunków (regulamin sprzedaży) następuje za pośrednictwem poczty elektronicznej. Tutaj w każdej chwili można zapoznać się z Ogólnymi Warunkami (regulamin sprzedaży). Wcześniejsze zamówienia mogą Państwo zobaczyć w ramach konta, po zalogowaniu.

7.7. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, przepisy Umowy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego.

 

7.8. Zdjęcia oraz teksty prezentowane na naszej stronie podlegają Ochronie Praw Autorskich.

pixel